Odzyskiwanie danych Trzy rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze usługi odzyskiwania danych

Termin „odzyskiwanie danych” może oznaczać wiele różnych rzeczy dla różnych osób. Dla większości osób proces ten polega na odzyskiwaniu skasowanych lub niedostępnych danych, niezależnie od tego, czy zostały one przypadkowo usunięte, uszkodzone, sformatowane, czy utracone w inny sposób. W innych przypadkach utracone dane mogą znajdować się na nośnikach wtórnych, taśmach lub innych nośnikach wymiennych. W odzyskiwaniu danych stosuje się wiele różnych metod, w tym użycie specjalistycznego oprogramowania.

Odzyskiwanie plików z uszkodzonych dysków twardych

W wielu przypadkach dane na dysku twardym mogą stać się nieczytelne z powodu uszkodzenia lub błędów nośnika. Uszkodzone systemy plików i tablice partycji można naprawić za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych. Możliwe jest nawet wykonanie obrazu nośnika, gdy system plików lub tablica partycji uległy uszkodzeniu. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba mieć dostępu do talerzy, aby odzyskać dane. W tym artykule poznasz niektóre z najczęstszych przyczyn uszkodzenia dysku twardego oraz najlepsze metody odzyskiwania utraconych danych.

Jeśli zauważysz, że brakuje niektórych plików, możesz użyć Wiertarki dysków. Program ten skanuje system plików i wyświetla je za pomocą ikony podglądu. Wyniki skanowania można dodatkowo uściślić za pomocą filtrów. Kliknij pole wyboru obok plików, które chcesz odzyskać. Po zlokalizowaniu plików można rozpocząć proces odzyskiwania, klikając przycisk Odzyskaj w prawym dolnym rogu. Oprogramowanie pomaga również wybrać odpowiedni dysk do odzyskiwania plików, które mają zostać odzyskane.

Do odzyskiwania plików z uszkodzonego dysku twardego można użyć oprogramowania do odzyskiwania danych. Narzędzia te mają wiele funkcji, w tym narzędzie do sprawdzania błędów, podgląd odzyskiwanych plików oraz narzędzie do zaznaczania plików. Następnie można wybrać pliki, które mają zostać odzyskane, i zapisać je w wybranej lokalizacji. Po wybraniu plików, które chcesz odzyskać, możesz aktywować oprogramowanie, aby rozpocząć naprawianie błędów dysku twardego.

Jeśli jesteś uzdolniony technicznie, możesz samodzielnie przeprowadzić proces odzyskiwania danych. Może to być czasochłonne i skomplikowane, ale jeśli podejdziesz do tego procesu w odpowiedni sposób, możesz z powodzeniem odzyskać utracone pliki. Proces odzyskiwania można także spróbować przeprowadzić samodzielnie, jeśli nie ma się zdolności technicznych, ale w takim przypadku należy skorzystać z porady specjalisty. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie przeprowadzić procesu odzyskiwania danych, ryzykujesz, że plików nie będzie można odzyskać.

Po wybraniu najlepszej opcji program R-Studio rozpocznie wyszukiwanie utraconych plików na dysku twardym. Po zakończeniu skanowania odzyskane pliki będzie można wyświetlić w folderze wyjściowym. Po zakończeniu procesu odzyskiwania danych można ponownie sformatować lub usunąć uszkodzony dysk. Użycie tego oprogramowania może pomóc w uratowaniu danych i zapobiec utracie ważnych danych. Zanim więc pozbędziesz się uszkodzonego dysku twardego, wypróbuj go, aby utworzyć jego obraz za pomocą bezpłatnego programu do pobierania.

Niektóre uszkodzenia fizyczne mogą uniemożliwić włączenie lub pracę dysku twardego. Mogą to być martwe lub uszkodzone głowice, zadrapania talerza i zablokowany silnik. Jeśli dysk twardy jest uszkodzony, można również usłyszeć dźwięk klikania, dlatego przed przystąpieniem do odzyskiwania danych należy rozwiązać ten problem. Przed rozpoczęciem pracy z oprogramowaniem do odzyskiwania danych konieczne może być uruchomienie systemu operacyjnego, który rozpoznaje dysk twardy i jego pojemność.

Przywracanie plików z taśm

Odzyskiwanie plików z taśm jest coraz ważniejszym procesem, ale nie wszystkie metody odzyskiwania danych są skuteczne. Na przykład na napędzie taśmowym może znajdować się plik, do którego nie ma już dostępu, ale jest on potrzebny do otwarcia programu. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją metody odzyskiwania skasowanych plików z taśm, których nie można odczytać, nawet jeśli zostały wcześniej zarchiwizowane. Można użyć narzędzia o nazwie tar, aby odczytać zarchiwizowany plik, a następnie przywrócić go na nowe urządzenie.

W tym artykule omówimy niektóre z popularnych metod odzyskiwania plików z taśm. Często zdarza się, że uszkodzona taśma jest powiązana z poprzednią taśmą i aby przywrócić te dane, trzeba mieć tę samą nazwę na nowej taśmie. Konieczne będzie usunięcie pierwszego zbioru danych z poprzedniej taśmy, a także odtworzenie poleceń BACKDS dla nadpisanych zbiorów danych. Zadanie DFSORT pomoże Ci zidentyfikować nadpisane zbiory danych i zbudować dla nich polecenia BACKDS.

Najpierw należy wybrać katalog, do którego będą wyprowadzane pliki danych z taśmy. Następnie można dostosować proces odczytu za pomocą programu tapeimgr. Na przykład można skonfigurować tapeimgr tak, aby zapisywał metadane opisowe do pliku metadanych w formacie JSON. Plik ten będzie zawierał takie informacje, jak podstawowe metadane techniczne i dotyczące zdarzeń, a także sumy kontrolne SHA-512 każdej sesji. Na koniec należy określić typ posiadanej taśmy.

Chociaż w ostatnich latach tworzenie kopii zapasowych na taśmach staje się coraz popularniejsze, wiele firm nadal używa taśm jako podstawowej metody przechowywania danych. Debata między dyskami a taśmami jest aktualna. Zwolennicy taśm powołują się na niższe koszty, większą przestrzeń dyskową i lepsze możliwości archiwizacji. Zwolennicy dysków podają te same argumenty. Jeśli masz dysk twardy, na którym nie udało się utworzyć kopii zapasowej danych, rozwiązaniem problemu może być kopia zapasowa na taśmie.

Kreator kopii zapasowej systemu Windows otworzy menu Zadanie. Wybierz folder lub dysk, w którym chcesz utworzyć kopię zapasową plików. Następnie możesz użyć Eksploratora Windows, aby wyświetlić katalog wynikowy. Następnie użyj polecenia „plik”, aby przeglądać pliki z kopii zapasowej. Spowoduje to otwarcie folderu, w którym pliki zostały zapisane. W folderze tym znajduje się plik 'include’. Użycie opcji -i spowoduje wyodrębnienie wielu plików z jednego dysku.

Użycie narzędzia Stellar Data Recovery for Tape umożliwia podgląd odzyskanych danych w strukturze tabelarycznej przypominającej drzewo. Będziesz w stanie szybko znaleźć potrzebne pliki. Można również zapisać obrazy taśm do późniejszego wykorzystania. Następnie można wczytać obraz taśmy do programu. Teraz można już odzyskać pliki. Zdziwisz się, jak łatwo jest odzyskać utracone dane z taśm.

Wybór usługi odzyskiwania danych

Utrata danych stała się poważnym problemem w świecie, w którym żyjemy, dlatego wybór usługi odzyskiwania danych ma zasadnicze znaczenie. Nawet zwykły błąd może spowodować usunięcie z dysku twardego wielu lat ważnych informacji. Przed wyborem usługi odzyskiwania danych należy jednak rozważyć kilka kwestii. Poniżej wymieniono trzy rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze usługi odzyskiwania danych. Przeczytaj referencje dotyczące ich pracy, aby dowiedzieć się, co powiedzieli o nich inni klienci.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wysoki wskaźnik skuteczności. Chociaż nowoczesna technologia znacznie poprawiła skuteczność odzyskiwania danych, nadal możliwa jest utrata informacji. Aby zwiększyć szanse na odzyskanie danych

, należy zapoznać się z opiniami klientów. Jeśli są wśród nich zadowoleni klienci, to z dużym prawdopodobieństwem polecą oni daną usługę odzyskiwania danych. Warto również zwrócić uwagę na gwarancję i politykę „Bez danych, bez opłat”.

Następnie należy zwrócić uwagę na przejrzystość. Przejrzysta firma oferuje pełną przejrzystość swoich usług. Dowiedz się, czy oferuje dodatkowe usługi, takie jak ubezpieczenie i migracja danych. Każda firma, która jest skryta w tych kwestiach, jest czerwoną flagą. Oprócz przejrzystości, dobra firma zajmująca się odzyskiwaniem danych powinna oferować różnorodne usługi, które pomogą Ci odzyskać utracone dane. Ponadto warto poprosić przyjaciół i rodzinę o rekomendacje. Na koniec warto dowiedzieć się, ilu klientów odniosło sukces w procesie odzyskiwania danych.

Niezbędne jest posiadanie udokumentowanych osiągnięć w branży. Usługa odzyskiwania danych powinna być również bezpieczna i poufna. Poproś firmę o potwierdzenie tych standardów. Powinna ona stosować rygorystyczną politykę obsługi klienta. Ponadto usługa odzyskiwania danych powinna być dostępna przez 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu w przypadku awarii. Ważne jest także, aby upewnić się, że firma świadcząca usługi odzyskiwania danych posiada pomieszczenie sterylne. Pomieszczenia sterylne zmniejszają obciążenie sprzętu i obniżają koszty transportu. Pomieszczenie sterylne zapewnia również bezpieczeństwo danych.

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą

buy amoxil

, porozmawiaj z innymi kierownikami w swojej firmie. Być może warto skontaktować się z innymi menedżerami i działem IT w celu uzyskania porady. Innym sposobem wyboru usługi odzyskiwania danych jest dokładne sprawdzenie w Internecie historii firmy i jej referencji. Recenzje mogą pomóc w podjęciu decyzji, czy dana firma jest odpowiednia dla Ciebie. Zawsze szukaj firmy, która posiada certyfikat branżowy. Ostatecznie usługa odzyskiwania danych powinna mieć udokumentowane osiągnięcia w zakresie odzyskiwania danych.

Wybierając usługę odzyskiwania danych, pamiętaj, aby zapytać o jej gwarancję. Ważne jest, aby wycena usługi była bezpłatna i jasno określała etapy odzyskiwania danych. Jeśli usługa odzyskiwania danych nie powiedzie się, firma powinna zaoferować zwrot pieniędzy lub bezpłatną wymianę uszkodzonego dysku. Ponadto renomowana firma powinna wystawić rachunek dopiero po pomyślnym zakończeniu odzyskiwania danych. Jeśli usługa odzyskiwania danych zakończy się sukcesem, powinna zwrócić dysk w oryginalnym stanie.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]