ogrodzenia plastikowe Ogrodzenia i bramy z tworzyw sztucznych – który materiał jest najlepszy?

Jeśli budujesz ogrodzenie swojego podwórka, prawdopodobnie zastanawiasz się, jaki rodzaj materiału jest najlepszy. W tym artykule omówiono polietylen, winyl, tkaninę siatkową i PCW. Możesz także pobrać rysunki CAD i pliki Revit BIM. Pliki te zawierają specyfikacje produktów i rysunki. Można nawet pobrać rysunki CAD dla ogrodzeń i bram z tworzyw sztucznych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, który materiał jest najlepszy dla Twoich potrzeb. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, skorzystaj z poniższych wskazówek:

Polietylen

Ogrodzenie polietylenowe składa się z pasm lub paneli, które są formowane w integralnie uformowanej formie. Zaleca się, aby sztachety, które są formowane jako integralne części słupka, nie były grubsze niż same sztachety. Szerokość szyn powinna być wystarczająca do całkowitego otoczenia splotów, ale niezamierzone zmiany w formie mogą spowodować, że część splotów będzie wystawać poza powierzchnię słupka.

Sploty ogrodzeń polietylenowych muszą charakteryzować się znacznym stopniem sztywności i zgodnej z wymaganiami elastyczności, aby wytrzymać normalne użytkowanie na zewnątrz. Tworzywo sztuczne, z którego wykonane są elementy ogrodzenia, nie powinno stawać się miękkie ani tracić koloru pod wpływem długotrwałego działania promieni słonecznych. Ogrodzenia polietylenowe powinny być także stosunkowo lekkie, łatwe w obsłudze i zasadniczo nie wymagające konserwacji. Oprócz spełnienia wszystkich tych kryteriów, ogrodzenia polietylenowe powinny być formowane wtryskowo.

Badania reakcji behawioralnych jeleni wodnych na ogrodzenia wykonane z materiałów polietylenowych sugerują, że ogrodzenia te mogą być korzystne dla gatunków wodnych. Wyniki badań sugerują, że obecność płotków polietylenowych zmniejsza częstość kolizji z jeleniami wodnymi. W rzeczywistości istnieje niewiele badań, w których oceniano wpływ ogrodzeń polietylenowych na jelenie wodne. Badania te pomogą nam lepiej zrozumieć, czy płoty polietylenowe są niezbędne do ochrony jelenia wodnego i zarządzania nim.

Winyl

Jeśli jesteś właścicielem domu, który szuka trwałego ogrodzenia, ogrodzenie winylowe może być dla Ciebie. Ogrodzenia te są znane ze swojej długowieczności, a ich trwałość oznacza, że nie będziesz musiał się martwić o wymianę ogrodzenia po kilku latach. Winyl nie rozszerza się ani nie kurczy pod wpływem zmian temperatury, więc pozostanie wytrzymały nawet przy najzimniejszej pogodzie. A ponieważ winyl jest trwały, nie musisz się martwić, że łatwo się złamie, nawet jeśli przypadkowo przejedziesz po nim samochodem.

W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych i metalowych, ogrodzenia winylowe nie wymagają konserwacji lub wymagają jej bardzo niewiele. Są również tanie i praktycznie nie wymagają malowania ani bejcowania, aby zachować atrakcyjny wygląd. Ponadto nie przyciągają owadów, co oznacza, że nie trzeba ich często malować ani naprawiać co roku. Ponieważ ogrodzenia winylowe są wykonane z materiałów wysokiej jakości, nie blakną, co sprawia, że są dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć ogrodzenie niewymagające konserwacji, a jednocześnie dobrze wyglądające.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest to, że są one przyjazne dla środowiska. Winyl jest wytwarzany z naturalnych źródeł, a w procesie jego produkcji nie wykorzystuje się prawie żadnych paliw kopalnych, emitując przy tym niewielką ilość dwutlenku węgla. Do składników winylu należą etylen, który pochodzi z gazu ziemnego i ropy naftowej, a także chlor, który znajduje się w soli kuchennej. A ponieważ jest to materiał nadający się do recyklingu, proces produkcji ogrodzenia z winylu nie spowoduje zanieczyszczenia okolicy ani środowiska.

Tkanina siatkowa

Tkanina siatkowa do ogrodzeń plastikowych to lekki, elastyczny materiał druciany o dziesiątkach zastosowań ochronnych i ekranujących. Tę uniwersalną tkaninę można łatwo ciąć za pomocą narzędzi ręcznych i jest ona dobrym wyborem do budowy ogrodzeń i altan, osłon drzew, rynien, kontroli zwierząt i klatek (z wyjątkiem klatek dla ptaków domowych). Lekki materiał doskonale nadaje się również do różnych zastosowań ogrodniczych i projektów rzemieślniczych. Przeczytaj

, aby dowiedzieć się więcej o tym wszechstronnym materiale.

Istnieją dwa główne rodzaje siatek plastikowych: do dużych obciążeń i tymczasowe. Oba są skuteczne jako bariera wizualna i ochrona przed szkodnikami. Lekka siatka plastikowa jest również dobrym wyborem na ogrodzenie tymczasowe. Oprócz wszechstronności, siatki z tworzywa sztucznego można produkować w różnych rozmiarach, aby dopasować je do konkretnych potrzeb. Na przykład plastikowa siatka ogrodzeniowa do dużych obciążeń, która jest wykonana z myślą o trwałości i wytrzymałości, a także siatka odporna na rozciąganie, przeznaczona do stosowania jako bariera tymczasowa.

Siatka metalowa to kolejna opcja dla ogrodzenia z tworzywa sztucznego. Siatka metalowa jest bardziej wytrzymała niż plastikowa. Jest to dobry wybór w przypadku tymczasowych ogrodzeń i altan. Siatka z tkaniny jest także świetna do projektów ogrodowych. Oprócz ogrodzeń jest ona przydatna do przesiewania gleby i ochrony roślin przed szkodnikami. Do budowy większych ogrodzeń można użyć ocynkowanej tkaniny okuciowej 1/2″. Ten rodzaj tkaniny siatkowej może zapobiec wtargnięciu dużych zwierząt i szopów do domu.

PCV

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojego podwórka, rozważ instalację ogrodzenia z PCV. Ten wszechstronny materiał jest wykonany z polichlorku winylu (PCW), tworzywa sztucznego, które nadaje się do recyklingu i jest przyjazne dla środowiska. PCV to żywica termoplastyczna, która po zmieszaniu z plastyfikatorami staje się bardzo elastyczna. Ze względu na swoją elastyczność PCW jest szeroko stosowany w budownictwie, hydraulice i przemyśle kablowym.

Chociaż PCV jest stosunkowo lekkie, nadal zapewnia prywatność i bezpieczeństwo. Nie rozszerza się i nie kurczy, więc nie trzeba się martwić o szczeliny między panelami. Ponadto ten rodzaj ogrodzenia jest praktycznie bezobsługowy, co oznacza, że nie trzeba go malować co kilka lat. To samo dotyczy ogrodzeń z PCW – ich kolory nie blakną pod wpływem słońca. A ponieważ są one wykonane z PCV, nie rozszerzają się i nie kurczą, więc nie pękają tak jak drewno.

Inną ważną zaletą ogrodzeń z PCV jest to, że nie wymagają one malowania, w przeciwieństwie do drewna czy metalu. Jeśli tylko będą Państwo przestrzegać podstawowych zasad konserwacji, Państwa ogrodzenie zachowa nowy wygląd przez wiele lat. Nie trzeba nawet malować ogrodzeń z PCV, aby dopasować je do istniejącego wystroju domu. Do ich czyszczenia wystarczy woda z mydłem. Nie trzeba się martwić o plamienie i malowanie, ponieważ PCV nie wchłania wody, dzięki czemu idealnie nadaje się do domów, w których są zwierzęta.

Linkę łańcuchową

Istnieje wiele różnych typów plastikowych ogrodzeń łańcuchowych. Jeden z nich, Spectra, jest idealny do ochrony zwierząt domowych i mienia przed intruzami, ponieważ wtapia się w otoczenie. Spectra posiada również dekoracyjne listwy polietylenowe, które pasują do kolorystycznie dopasowanych systemów ogrodzeń łańcuchowych. Ten typ ogrodzenia jest najbardziej przystępny cenowo, ale mogą na niego wpływać warunki atmosferyczne i wiatr. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach plastikowych ogrodzeń łańcuchowych.

Kolejną zaletą ogrodzeń plastikowych jest ich niska cena. W porównaniu do ogrodzeń z winylu lub drewna, ogrodzenia plastikowe z linkami łańcuchowymi kosztują mniej za stopę. Korzyści płynących z zastosowania tego materiału jest wiele, a ponadto są one łatwe w montażu. Plastikowe ogrodzenia łańcuchowe nie wymagają konserwacji i są ekonomiczne, co sprawia, że są chętnie wybierane przez wielu właścicieli domów. Można oczekiwać, że będą służyć przez dziesięciolecia. Nie są one jednak odpowiednie dla każdej posesji.

Ogrodzenia plastikowe z ocynkowanej siatki łańcuchowej są trwałe i niedrogie. Ten typ ogrodzenia jest również odporny na korozję. Są one dostępne w różnych stylach i z różnych materiałów. Plastikowe ogrodzenia łańcuchowe mogą być wykonane z winylu lub galwanizowanego metalu. Winyl jest trwałym tworzywem sztucznym, które zapewnia dodatkową ochronę i poprawia wygląd zwykłego drutu. Ogrodzenie galwanizowane jest bardziej odporne na rdzę. Jest także tańsze niż winylowe, co czyni je doskonałym wyborem dla domów.

Tymczasowa

Ogrodzenia plastikowe to najbardziej powszechny rodzaj tymczasowych barier stosowanych w budownictwie. Są wygodne w użyciu, niedrogie i mobilne. Ich wytrzymałość i trwałość sprawia, że są idealnym wyborem do tymczasowej ochrony i mają długą żywotność. Większość ogrodzeń plastikowych jest wykonana z naprężonej siatki, która pomaga zatrzymywać odpady, narzędzia i śmieci. Ogrodzenia te są zwykle stosowane na terenach budowy, aby zapobiec wpadnięciu ludzi przez ogrodzenie. Mogą być także dobrym wyborem do tymczasowego ogrodzenia terenów sportowych.

Ogrodzenia plastikowe najlepiej sprawdzają się w przypadku krótkotrwałych imprez, podczas których ważna jest widoczność. Tymczasowe ogrodzenia plastikowe są dostępne w rolkach o wymiarach 4 lub 5 stóp na 50 stóp i najczęściej wspierają je słupki w kształcie litery „T” o wysokości 6 stóp. Niektóre ogrodzenia plastikowe mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak daszki lub barierki. Panele są lekkie i łatwe w montażu przy użyciu podstawowych narzędzi. Tymczasowe ogrodzenie z tworzywa sztucznego może chronić posesję podczas budowy, imprezy okolicznościowej lub na terenie ogrodu.

Place budowy są szczególnie niebezpieczne. Niewykończone budynki i niedokończone konstrukcje często stanowią zagrożenie dla pieszych i pracowników. Ponadto ogrodzenia tymczasowe mogą pomóc w zapobieganiu urazom pracowników. Stanowią one również całą klasę urządzeń. Choć mogą mieć charakter tymczasowy, ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i przechodniom. Można je umieścić w dowolnym miejscu w domu, np. przy wejściu. Gdy ogrodzenie tymczasowe nie jest używane, nadal ma inne zalety.